Vítáme Vás,

Mateřská škola Hrusice je příspěvkovou organizací, jejíž zřizovatelem je Obec Hrusice.

Historie samotné budovy sahá až do roku 1869, kdy sloužila jako škola, kterou v letech 1893 až 1901 navštěvoval známý malíř Josef Lada, kterému se v dětství neříkalo jinak, než „Pepík Ševců“. V roce 2005 prošla budova rekonstrukcí, vnitřní i vnější prostory byly upraveny tak, aby vyhovovaly současným požadavkům na provoz mateřské školy.

Mateřská škola je jednotřídní s kapacitou 24 dětí, složení třídy je heterogenní, věk dětí 3 – 6 let. Školka disponuje vlastní kuchyní a dětským hřištěm.

Naše školka je součástí pohádkové vesnice „kocoura Mikeše“, nachází se v ní mnoho zdrojů k výchově a vzdělávání dětí, které s dětmi rádi využíváme. Spolupracujeme nejen s obcí, kdy každoročně pořádáme lampionový průvod a společně rozsvěcujeme vánoční strom, ale i s místními zemědělci, hasiči a myslivci. Při vycházkách využíváme okolní přírodu lesy, louky, rybníky, potoky a potůčky.

Vizí naší mateřské školky je vytvořit prostor, v němž se všichni cítíme příjemně a rádi se sem znovu vracíme. Rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti, snažíme se vytvořit základy a odpovědnost za vlastní život a vzdělání.

„Vzdělávání mysli bez vzdělávání srdce není žádné vzdělání.“
(Aristoteles)